Telenor Xpress och Telenor stores är Telen...

OBS: ANSÖKNINGSTIDEN HAR PASSERAT!

Visa aktuella jobb i denna kategori.

Telenor Xpress och Telenor stores är Telen...

Telenor Xpress och Telenor stores är Telenors direktförsäljningskanaler gentemot privatmarknaden. Telenor Xpress är vår eventförsäljning och Telenor Stores vår butiksorganisation. På kontoret arbetar idag ca 50 personer med att skapa optimala förutsättningar för våra säljare. Organisationen är liten med korta ledtider och stort säljfokus. Vårt kontor är beläget på Södermalm i Stockholm.
Tjänstebeskrivning/Arbetsuppgifter Nu söker vi en marknadskommunikationsansvarig för Telenors butiker och eventteam. Huvduddelena av arbetsuppgifterna består I att skapa förutsättningar för att locka kunder till våra butiker. Detta görs genom att agera kravställare mot våra samarbetspartners med avseende på butikskoncept, annonser I olika medier samt marknadsmaterial I form av tex flyers, affischer och kläder. Du ser till marknadsmaterialet levereras I tid och att det används på ett korrekt sätt. I det dagliga arbetet ingår även att optimera kommunikationen av våra erbjudanden och planera kampanjer. Du kommer ha budgetansvar.
Utbildning och kompetenskrav Vi söker dig som har erfarenhet av marknadskommunikation inom retail . Du ska ha minst tre års relevanta högskolestudier samt ett par års arbetslivserfarenhet.
Personliga egenskaper Som person är du strukturerad, kreativ och driven. Då tjänsten under vissa perioder innebär hög arbetsbelastning måste du vara stresstålig. Tjänsten är ett föräldrarvikariat med start april 2007 och ca ett år framåt. Lön enligt överenskommelse. Känner du att du passar in på ovanstående beskrivning, skicka då ett personligt brev och CV. Ansök via länke så snart som möjligt, intervjuer kommer att hållas löpande.
telenor.easycruit.com/vacancy/application/af55da0d3a44c6d808eb8772d4e8c10f/67692/7240?iso=se
Skriv ut

Företag

ID

19389

Liknande jobb

Företag